konkurs TEB Edukacja

Cześć, w Listopadzie ogłoszono konkurs organizowany przez TEB Edukacja. Wygrałem go i chciałbym się podzielić swoimi przemyśleniami i radami, ponieważ nie ukrywam, że spodziewałem się wygranej. Nie byłem zaskoczony. Wszystko było przeze mnie przemyślane, dlatego zależy mi na opracowaniu tego Case’a.

Zadanie polegało na tym, aby nagrać wideo, w którym odpowiadamy na jedno z dwóch pytań:

 • Dlaczego wybrałeś naukę w TEB Edukacja?
 • Za co cenisz TEB Edukacja?

Warunki/wymagania:

 • Obecny słuchacz lub absolwent TEB Edukacja, który zakończył edukację maksymalnie rok temu.
 • Posiadanie konta na Facebooku z podanym prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
 • Nagranie w formacie MP4.
 • Rozdzielczość nagrania minimum 1080×1920, 25 kl./s, proporcje obrazu 9:16 (orientacja pionowa)
 • Brak dodatkowych efektów, filtrów, nakładek na wideo.
 • Czas trwania wideo – minimum 30 sekund, maksimum 90 sekund.

Do tego organizator mógł zdyskwalifikować przesłane wideo, jeśli zawierało logotypy innych marek, użyto wulgarne lub niestosowne słowa lub naruszono prawa innych osób.

Kryteria oceniania nie były do końca jasne, ale w regulaminie pojawiły się 3 bardzo cenne wskazówki: „Przy wyborze Zwycięzców uwzględniana będzie jakość, kreatywność i poprawność Zgłoszeń.”

Co można było wygrać?

Kartę podarunkową do wykorzystania na portalu Allegro (3x 500 zł, 10-15x 50 zł)

Jako, że robię często zakupy na Allegro, wygrałem już jeden konkurs w TEB („Zostań Twarzą TEBu”), nie mam problemów z nagrywaniem filmików, to postanowiłem wygrać ten konkurs.

Niestety nie wszystko było dla mnie jasne. Miałem kilka pomysłów na realizację tego wideo. Postanowiłem napisać maila do organizatorów i dopytać o 3 ważne dla mnie kwestie:

 • Czy wideo musi być nagrywane ciągiem, czy może być cięcie i np. zmiana sceny/miejsca
 • Czy w wideo może na moment pojawić się osoba trzecia np. mój pacjent, który otwiera mi drzwi do mieszkania
 • Ile można przesłać wideo, czy można więcej niż jedno.

Na moją korzyść, można było zrobić cięcie w filmie, mogła się pojawić osoba trzecia i można było przesłać więcej niż jeden film. Dla mnie sytuacja idealna. Praktycznie od razu pojawiły mi się dwie wizje.

Wideo #1 do samochodu- konkurs TEB Edukacja

Scenariusz: Idę wiejską drogą między domkami, na ramieniu mam torbę ze stołem do masażu. Zmierzam do samochodu. Otwieram bagażnik, wkładam stół do masażu, zamykam bagażnik. Kamera jest przede mną, przy bagażniku jest od boku samochodu. Oczywiście w trakcie chodu i pakowania stołu odpowiadam na pytanie „Za co cenisz TEB Edukacja?”.

Wideo #2 do pacjentki- konkurs TEB Edukacja

Scenariusz: Idę przez podwórko do domku, zatrzymuję się na moment przed drzwiami, pukam do drzwi, otwiera mi „pacjentka”, wchodzę do domu, mówię „Dzień dobry” lub „Dzień dobry, jak Pani kolano?”. Kamera „idzie” przede mną. I tak samo jak w poprzednim filmie, w trakcie odpowiadam na pytanie.

Wideo #3 jednolite tło- konkurs TEB Edukacja

Scenariusz: Tym razem stoję przed kamerą, brak ruchu, tło jednolite, twarz dobrze doświetlona.

Za co cenię TEB Edukacja?

Wierzcie lub nie, ale zależało mi na powiedzeniu prawdy. Szukałem takich rzeczy, aby moja odpowiedź była szczera i jednocześnie by organizatorzy byli zadowoleni. Ostatecznie ułożyłem taki tekst:

Jestem słuchaczem Teb Edukacja na kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii. Cenię TEB Edukacja za otwartość i wsparcie pozaszkolnych inicjatyw swoich słuchaczy, dodatkowo cieszę się, że mogłem wziąć udział w takich wydarzeniach jak profesjonalna sesja zdjęciowa dla TEB Edukacja. Mogłem dzięki temu poznać sporo wartościowych ludzi, praktyków i profesjonalistów. Ale przede wszystkim cenię TEB Edukacja za świetnych wykładowców, którzy nie tylko realizują program nauczania, ale także dzielą się cennymi praktycznymi wskazówkami, dzięki którym już po pierwszym semestrze mogłem zacząć praktykować wiedzę zdobytą w szkole.

Mniej więcej tak brzmiała treść wszystkich wersji. Były lekkie zmiany, ale sens ten sam.

Pierwsze kryterium (kreatywność) chyba został zrealizowany, czas na poprawność.
Wideo pionowo, kręcone telefonem w rozdzielczości FullHD. Bez wulgaryzmów, obrażania, unikałem wszelkich obcych logo jak logo na torbie na stół do masażu czy logo hyundai.

Ostatnim kryterium była jakość. Jako, że już jakiś czas nagrywam różne filmy (na YT krótko, wcześniej sporo dla siebie) to zarówno wiedzę, umiejętności jak i troszkę sprzętu mam.

Audio

Jak już część z Was wie, najważniejsze w wideo jest audio. Więc najważniejsze to dobry mikrofon. Mam taki, który całkiem nieźle się do tego nadaje. Jestem z niego w 100% zadowolony i nadaje się i do pomieszczeń i do pleneru. Mikrofon krawatowy BOYA BY-M1 za około 70 zł.

Obraz

Następna kwestia to jakość obrazu. Mój telefon (Samsung Galaxy S8) kręci bardzo ładne wideo i w zupełności taka jakość wystarczy. Jednak jeszcze spory wpływ na ładny obraz ma odpowiednia stabilizacja. Telefon ma swoją, jednak wiadomo, że jest to za mało do porządnego filmu. Mam Gimbal FeiYu Tech Vimble 2, który jest przeznaczony do smartfonów. Może nie jest wybitny i nadal lekko trzęsie, ale zdecydowanie ograniczył mi sporo wibracji.

Światło

Filmy plenerowe nagrywałem w dzień, więc nie potrzebowałem dodatkowego światła. Dzienne w zupełności mi wystarczyło. Jednak jak się zabierałem za ostatnie wideo, w domu, na jednolitym tle, było już ciemno. Na szczęście mam całkiem niezłe zaplecze świetlne jeśli chodzi o kogoś kto nie zajmuje się profesjonalnie fotografią. Także jakość wideo nadal pozostawała na wysokim poziomie, ponieważ kilka lamp rozjaśniło cały pokój.

Oprócz tych czysto technicznych aspektów, starałem się patrzeć prosto w kamerę (dzięki temu ten kto to ogląda widzi, jakbyśmy mu patrzyli w oczy), oraz kilkukrotnie powtarzałem nagrania, aby powiedzieć tekst bez błędów i z dostateczną energią.

Podsumowujące rady:

 • Przeczytaj regulamin! Dzięki temu dowiesz się wielu rzeczy, które mogą mieć wpływ na Twoje wykonanie zadania.
 • Jeśli czegoś nie jesteś pewien, zapytaj! Może będziesz mógł wysłać więcej zgłoszeń i zwiększysz szanse na swoją wygraną.
 • Wykorzystaj wszystko co masz lub ma ktoś bliski! Miejsce, pomoc przy nagrywaniu, sprzęt, to wszystko ma wpływ na ostateczny wynik.
 • Jeśli nie jesteś w pełni zadowolony z wykonania, powtórz! Jednak nie usuwaj poprzednich wersji, bo lepiej wysłać gorszą wersję niż żadną prawda?
 • Patrz w obiektyw! To robi dużą różnicę na filmie. Poważnie.

Mam nadzieję, że było to dla Ciebie ciekawe. Może Ci się przydać na przyszłość. A jeśli też wygrałeś/wygrałaś jakiś fajny konkurs to pochwal się w komentarzach. Jestem ciekaw co to było i jak tego dokonałeś/aś.

3 2 votes
Article Rating

Hej! Jeśli uważasz tę treść za wartościową, postaw mi kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A może chcesz dołączyć do Klubu Masażystów i stać się częścią społeczności Biznesu Masażysty? (DARMOWY DOSTĘP)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

0
Chciałbym poznać Twoje zdanie, skomentuj artykułx

Podaj mi swój email, bym wiedział, gdzie mam Ci wysłać 7 strategii.

Dane przetwarzane są w celu obsługi newslettera przez Karola Sobczyka na zasadach opisanych w polityce prywatności oraz w regulaminie, które akceptujesz klikając pomarańczowy przycisk. W każdej chwili możesz zrezygnować z newslettera.

Jeżeli nie chcesz zapisywać się do newslettera, możesz kupić Ebook o 7 strategiach za 47 zł brutto, pisząc do mnie na adres kontakt@biznesmasazysty.pl

Hej, zaczekaj!

Masz już swój Starter Masażysty – bezpłatną „wyprawkę”, którą przygotowałem dla masażystów?

Chcesz poznać
7 prostych strategii,
dzięki którym Twój klient
wróci do Ciebie na masaż?