rachunek sumienia

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie koniec roku jest dobrym momentem na taki „rachunek sumienia”. Bardzo lubię robić podsumowanie roku. Szukam wszystkich większych pozytywów z danego roku. Pozwala mi to określić miejsce, w którym jestem dziś w porównaniu z poprzednim rokiem. Dodatkowo jest to bardzo dobre ćwiczenie na zauważanie i docenianie pozytywnych rzeczy, które nas spotkały lub których dokonaliśmy.
Przy okazji lubię w tym okresie wyznaczać sobie kolejne cele, rzeczy do zrealizowania. Nie są to tak do końca postanowienia, a raczej świadome cele, które chce osiągnąć.

Chciałem teraz zrobić listę wszystkich rzeczy, z których jestem dumny i które były dla mnie ważne oraz podzielić się z Tobą tą listą. Podzieliłem to na 3 kategorię:
Osobiste/prywatne,
Biznesowe,
Rozwój osobisty.

Spis treści:

Życie prywatne – rachunek sumienia

📸Zostałem Twarzą TEBu!📸

Zostałem wybrany i pojechałem do Poznania na profesjonalną sesję zdjęciową. Poznałem mega fajnych ludzi oraz można powiedzieć, że w ten sposób rozpoczęła się moja współpraca z TEBem.

💍Oświadczyłem się!💍

Zebrałem się na odwagę, porozmawiałem z przyszłym teściem, zamówiłem pierścionek i… Dolina Kościeliska, górski strumyk, ciężka wyprawa przed nami, przerwa na fajne zdjęcia i… Powiedziała TAK!

🏔Zdobyte kolejne 5 szczytów Tatr!🏔

W końcu warunki pozwoliły nam zdobyć Giewont (Choć mgła była taka, że widoczność ograniczała się do 5 metrów do przodu), dalej 3 szczyty z Czerwonych Wierchów (Ciemniak, Krzesanica, Małołączniak). Tam też spotkaliśmy całą rodzinę Kozic Górskich. I najwyższy szczyt – Zawrat (2159 m n.p.m.).

🦶Nowy rekord kroków – 41 518!🦶

Wycieczka przez Dolinę Pięciu Stawów na Zawrat i tą samą drogą powrót. Byłoby więcej kroków, ale.. Doba okazała się przykrótka.

💪Zrobiłem ponownie pół-flagę!💪

Ten rok pod względem treningowym wypada beznadziejnie. Jednak staram się utrzymać minimalny ruch, średnia miesięczna ilość kroków wynosi między 8 a 15tys. kroków każdego dnia. Na zajęciach w szkole (gdy były normalnie stacjonarnie, a nie zdalnie) chętnie pokazywałem różne ćwiczenia, byłem „modelem” – można się było spocić :DA na ostatnich zajęciach w szkole sprawdziłem jak tam moja flaga (tak o, bez żadnych treningów, czysta ciekawość) i pół flagę przez moment utrzymałem, co było dla mnie mega pozytywnym zaskoczeniem.

🎥Wygrałem konkurs wideo TEB Edukacja!🎥

Konkurs polegał na nagraniu wideo i odpowiedzeniu na pytanie Za co cenisz TEB Edukacja lub dlaczego wybrałeś TEB Edukacja. Nagrałem 4 wersje wideo, wykorzystałem cały sprzęt, który mam, całą wiedzę i umiejętności i wygrałem. 5 stówek na Allegro 😀 W sumie to byłbym naprawdę zdziwiony, gdybym nie wygrał, ale to ze względu na to w jaki sposób się przyłożyłem do tego zadania.

Biznes – rachunek sumienia

✅”Założyłem” Działalność nierejestrowaną!✅

Zacząłem na poważnie budować swoją markę, bazę klientów/pacjentów i pracować w ramach swojej własnej firmy. Choć na papierze nie jest to pełnoprawna firma, traktuję ją i przykładam się jakby była zarejestrowaną, normalną, pełnoprawną firmą.

👬Poznałem wartościowych ludzi!👭👬

Sesja zdjęciowa w Poznaniu, praktyki w przychodni, grupy na Facebooku Masażowe, Klienci/pacjenci. W tych miejscach/sytuacjach poznałem kilka ekstra ludzi 😀

🌐Założyłem drugą stronę i blog – BiznesMasazysty.pl !🌐

Rozszerzyłem swoją pomoc i dzielenie się wiedzą o biznes dla masażystów. Pomagam w ten sposób młodym masażystom oraz tym całkiem zielonym w marketingu i sprzedaży.

👩‍⚖️Poznałem świetną prawniczkę od prawa medycznego!👩‍⚖️

Poznałem Asię, z którą nawiązałem znajomość i mamy w planach wspólny projekt, o którym już niebawem powiem coś więcej 😉

✅Założyłem kanał na YT!✅

Założyłem porządny kanał, na którym mam już ponad 100 subskrybentów. Niby nie dużo, ale jednak każdy od czegoś zaczynał.

💆‍♂️Zrobiłem praktyki w wakacje w przychodni!💆‍♂️

W ciągu nauki na kierunku technik masażysta trzeba zrobić praktyki zawodowe. Ze względu na pandemię i liczne obostrzenia, aktualnie jest spory problem w ich realizacji. Tylko, że się wycwaniłem i zrobiłem je troszkę wcześniej, kiedy rehabilitacja i salony masażu mogły działać. Dzięki temu jako jedyny mam zrobione praktyki. Dodatkowe doświadczenie i świadomość, że nie chce pracować w przyszłości w takich warunkach (na NFZ).

📧Zacząłem budować bazę mailingową!📧

Poszedłem za radą prawie wszystkich ludzi od marketingu i… Zacząłem budować swoją bazę mailingową.

🦸‍♂️Jestem jednym z głównych inicjatorów powstania nowego stowarzyszenia!🦸‍♂️

Stowarzyszenie jeszcze nie jest sformalizowane, ale idą za tym poważne plany. Ma ono zrzeszać masażystów.

💻Zrobiłem pierwszy webinar i pierwszy mini-kurs online!💻

W końcu przestałem snuć plany o webinarach i kursach online. Wziąłem się do roboty i stworzyłem tutorial/kurs o tym jak poprzez automasaż zmniejszyć sobie ból głowy. Do tego zrobiłem webinar dla masażystów o tym w jaki sposób wykorzystać czas pandemii i ograniczeń w pracy, aby wykorzystać w pełni ten czas.

Rozwój osobisty – rachunek sumienia

📖Kupiłem 35 książek!📖

Ci co mnie znają, wiedzą, że kupuję sporo książek. Jest to bardzo dobra forma nauki. Z prawie wszystkich jestem mega zadowolony. 5 najlepszych to:
🔸Biznes Ci ucieka 2 – Marcin Osman
🔸Przewodnik po ścieżkach ciała – Anatomia palpacyjna – Andrew Biel
🔸Biblia copywritingu – Dariusz Puzyrkiewicz
🔸Getting Things Done dla nastolatków – David Allen
🔸Szkoła Mówców – Lidia Buksak

🔉📚Przeczytałem/Odsłuchałem 12 nowych książek, a łącznie blisko 30!🔉📚

Po raz pierwszy przeczytałem/odsłuchałem (audiobook) 12 nowych książek, ale nie ograniczam się do jednego przeczytania/odsłuchania. W tym roku było ich łącznie blisko 30!Większość to książki biznesowe, ale była też cała seria książek Remigiusza Mroza o Chyłce <3

📖Przeczytałem ponad 180 artykułów/dłuższych merytorycznych postów! 📖

Średnio jeden art/dłuższy post na 2 dni. To chyba całkiem niezły wynik prawda?

📺Odsłuchałem/Obejrzałem KILKAset podcastów/filmów merytorycznych!📺

W pracy na złomowcu miałem możliwość słuchania podcastów czy wideo z YT. Kilkaset godzin pracy przeznaczyłem na rozwój osobisty. To się nazywa efektywne wykorzystanie czasu!

🥶Przesunąłem granicę swoich możliwości – MORSOWANIE!🥶

Uwielbiam ciepło, wolę lato niż zimę, nie znoszę zimna. Ale postanowiłem sprawdzić swoją psychikę, pokonać samego siebie i wlazłem do morza zimą. I to 3 lub 4 razy!

🎥Pokonałem opór przed nagrywaniem wideo – YT + WIADOMOŚCI WIDEO!🎥

Przestałem się bać nagrywać wideo. Tworzę filmy na YT i często wysyłam prywatne wiadomości w formie wideo zamiast tekstu!

💆‍♀️Kurs Masażu Tkanek Głębokich!💆‍♀️

Zapisałem się na pierwszy dodatkowy kurs z masażu. MTG to był zdecydowanie dobry pomysł. Bardzo dużo wyniosłem z tego kursu i do dziś wykorzystuję bardzo dużo z tej metody masażu.

💆‍♂️Kurs Manualnych Testów Mięśniowych!💆‍♂️

Bardzo ciekawy kurs, który zaznajomił mnie z manualnymi testami mięśni. Niestety rzadko je wykorzystuje, jednak nie skreślam tego. W przyszłości jeszcze do tego wrócę.

📚Kurs Twoja pierwsza książka!📚

Wykupiłem kurs w ChceZostac.pl Twoja pierwsza książka od Marcina Osmana i Kamili Kruk. Wiele się stąd dowiedziałem i zacząłem pisać swoją pierwszą książkę!

💣Zestaw wszystkich kursów i webinarów od Osmana!💣

Black Friday u Marcina okazał się takim hitem, że pobiegłem wpłacić pieniądze na konto byle tylko zdążyć kupić WSZYSTKO. Zestaw wszystkich jego kursów i webinarów wartych prawie 15 tysięcy złoty. Najlepiej wydane pieniądze w tym roku <3

Cele na 2021

Rok 2020 był owocny. Mimo wielkich ograniczeń i problemów związanych z pandemią i wirusem, sporo dobrego się wydarzyło, sporo zrobiłem. Teraz czas na nowe cele. Najważniejsze z nich to:
🔶Zrobić kurs Masaż Tkanek Głębokich u chłopaków z Projekt Masaż,
🔶Zarejestrować swoją firmę, czyli założyć jednoosobową działalność gospodarczą,
🔶Wydać swoją pierwszą książkę,
🔶Zrobić minimum 6 webinarów,
🔶Nagrać minimum 100 filmów na YouTube,
🔶Osiągnąć minimum 500 subskrybentów na moim kanale na YT,
🔶Osiągnąć minimum 500 followersów na moim Instagramie,
🔶Zbudować bazę 1000 maili,
🔶Kupić przynajmniej 12 nowych książek,
🔶Przeczytać/Przesłuchać 12 książek,
🔶Zamieszkać z moją Narzeczoną <3
Patrząc pojedynczo na każdy z tych punktów to nie robi to wrażenia, jednak jeśli weźmie się to do kupy, to jest sporo roboty. Nie mogę się doczekać co przyniesie nowy rok.

A Ty zrobiłeś już swój rachunek sumienia? Jakie masz plany na przyszły rok? Napisz w komentarzu swoje odpowiedzi!

3 2 votes
Article Rating

Hej! Jeśli uważasz tę treść za wartościową, postaw mi kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A może chcesz dołączyć do Klubu Masażystów i stać się częścią społeczności Biznesu Masażysty? (DARMOWY DOSTĘP)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

0
Chciałbym poznać Twoje zdanie, skomentuj artykułx

Podaj mi swój email, bym wiedział, gdzie mam Ci wysłać 7 strategii.

Dane przetwarzane są w celu obsługi newslettera przez Karola Sobczyka na zasadach opisanych w polityce prywatności oraz w regulaminie, które akceptujesz klikając pomarańczowy przycisk. W każdej chwili możesz zrezygnować z newslettera.

Jeżeli nie chcesz zapisywać się do newslettera, możesz kupić Ebook o 7 strategiach za 47 zł brutto, pisząc do mnie na adres kontakt@biznesmasazysty.pl

Hej, zaczekaj!

Masz już swój Starter Masażysty – bezpłatną „wyprawkę”, którą przygotowałem dla masażystów?

Chcesz poznać
7 prostych strategii,
dzięki którym Twój klient
wróci do Ciebie na masaż?