masaz-w-rekawiczkach

Czy masaż w rękawiczkach to dobry pomysł? To pytanie pojawia się dość często na masażowych grupach, dlatego postanowiłem o tym napisać. Opowiem o swoim zdaniu, o tym czego mnie nauczono w szkole oraz jak to wygląda z punktu prawnego i biznesowego. To nie będzie długa lektura, ale nie ma potrzeby przedłużać wstęp, dlatego po prostu zacznijmy.

Prawne spojrzenie – Masaż w rękawiczkach

Oczywiście, że tak. Nie ma żadnego nakazu czy zakazu mówiącego o tym czy można lub nie używać rękawiczek jednorazowych.

Biznesowe spojrzenie – Masaż w rękawiczkach

Patrząc na używanie rękawiczek podczas masażu pod kątem biznesowym, to odpowiedź nie jest już taka prosta. Jak zostanie to odebrane przez klienta, zależy od wielu czynników i nie na wszystkie mamy wpływ.

Część ludzi, może odebrać jednorazowe rękawiczki negatywnie lub będą się czuli skrępowani. Dlatego warto od samego początku rozmawiać z klientem. Warto mu powiedzieć o tym dlaczego używa się rękawiczek. Osobiście preferuję szczere przyznanie się jeśli np. brzydzą nas stopy klienta. Oczywiście trzeba to powiedzieć kulturalnie i jak najbardziej neutralnie.

Można również wymyślić coś na zasadzie, że mamy jakieś ranki na dłoniach i dla bezpieczeństwa oraz zachowania higieny podczas masażu, założycie jednorazowe rękawiczki.

Przede wszystkim chodzi o wytłumaczenie klientowi dlaczego zakładasz rękawiczki. Lepiej, jeśli nakreślisz mu samodzielnie prawdę, niż on zacznie sobie wymyślać w głowie różne scenariusze.

Spróbuj również zapewnić klienta, że nie poczuje on żadnej różnicy. Przy użyciu oliwki, naprawdę ciężko jest rozróżnić masaż gołą ręką od masażu w obcisłej, jednorazowej rękawiczce

Cały dzień w rękawiczkach – Masaż w rękawiczkach

Jeśli zamierzasz masować cały czas w rękawiczkach, to zastanów się dwa razy nad tym czy wybrałeś odpowiedni zawód. Choć rękawiczki tylko trochę obniżają naszą percepcję, to jednak częste ich używanie może niszczyć skórę dłoni oraz zatykać pory. Nasze dłonie będą zdrowsze bez rękawiczek (o ile nie będziemy masować ludzi, którzy mają zakaźne choroby skóry).

Pamiętaj, przed i po masażu umyj ręce. W większości wypadków wystarczy taka forma dbania o higienę. A jeśli masz problem z masażem np. stóp to możesz je zdezynfekować lub po prostu nie oferować masażu stóp.

Mam nadzieję, że taki krótki i zwięzły wpis Ci się podobał. Jeśli masz jakiś temat, który chciałbyś, abym poruszył to daj znać w komentarzu. Dzięki i do następnego razu!

4 4 votes
Article Rating

Hej! Jeśli uważasz tę treść za wartościową, postaw mi kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A może chcesz dołączyć do Klubu Masażystów i stać się częścią społeczności Biznesu Masażysty? (DARMOWY DOSTĘP)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbym poznać Twoje zdanie, skomentuj artykułx

Podaj mi swój email, bym wiedział, gdzie mam Ci wysłać 7 strategii.

Dane przetwarzane są w celu obsługi newslettera przez Karola Sobczyka na zasadach opisanych w polityce prywatności oraz w regulaminie, które akceptujesz klikając pomarańczowy przycisk. W każdej chwili możesz zrezygnować z newslettera.

Jeżeli nie chcesz zapisywać się do newslettera, możesz kupić Ebook o 7 strategiach za 47 zł brutto, pisząc do mnie na adres kontakt@biznesmasazysty.pl

Hej, zaczekaj!

Masz już swój Starter Masażysty – bezpłatną „wyprawkę”, którą przygotowałem dla masażystów?

Chcesz poznać
7 prostych strategii,
dzięki którym Twój klient
wróci do Ciebie na masaż?